obiektHotel z restauracją
data2005
adresKatowice, ul. Ofiar Katynia
stanprojekt 2005
opisHotel 4 gwiazdkowy z zespołem gastronomicznym i zagospodarowaniem terenu.
Budynek cztero kondygnacyjny, składający się z trzech pięter mieszkalnych w dwóch skrzydłach usytuowanych pod kątem prostym oraz poszerzonego parteru z holem wejściowym, zespołem gastronomicznym i usługowym. Do restauracji przewidziano też oddzielne wejście z parkingu. W piwnicy zlokalizowano garaż jednoprzestrzenny, magazyny, pub z dodatkowym wejściem z zewnątrz oraz zespół odnowy biologicznej, natomiast na dachu zlokalizowano sale konferencyjne i tarasy. Wejście z zadaszonego podjazdu poprzez wiatrołap do wysokiego holu z panoramiczną windą.
Forma budynku powstała z przecięcia się dwóch brył pod kątem 45. Przez pełne skrzydła części mieszkalnej w pastelowym tynku z kwadratowymi oknami przenika fasada ze szkła, obejmująca: cały parter, doświetlenie holu wejściowego, klatek schodowych i apartamentów na piętrach mieszkalnych oraz sale konferencyjne na dachu budynku.
Powiększ
PowiększPowiększ
PowiększPowiększ
PowiększPowiększ


Koncepcje

Garwolin ul. Zamojska

Garwolin, ul. Wiejska-Polna

Katowice, ul. Armii Krajowej

Katowice, ul. Kempy

Katowice, ul. Ofiar Katynia

Tychy, ul. Budowlanych

Tychy, ul. Kopernika

Warszawa


Konkursy

Dom dostępny - Murator

Dom dostępny 2021

Dom przyszłości - Murator

Bydgoszcz

Głogów, ul. Nadbrzeżna - Strzelecka

Toruń

Toruń ul. Poznańska 294 CCopyright ˆ 1989 - 2014 KRYJAK - Biuro Projektów, Kryjak Edward, ul.Hetmańska 8, 43-100 Tychy, www.kryjak.pl, biuro(at)kryjak.pl, aktualizacja: 24.01.2014
Projekt, wykonanie i obsługa serwisu: Bartłomiej Tutak, Aleksander Pusz